می‌توانید سفرهای رفت و برگشتی را برای خودتان انتخاب کنید . علاوه بر در نظر گرفتن سفرهای رفت و برگشتی مدت زمان توقف‌های احتمالی خود را نیز در برنامه تعریف کنند تا بعدا با راننده دچار مشکل نشوند.
همچنین شما در منوی تنظیمات نرم افزار سوار می‌توانید هر زمان که شماره تلفن همراه خود و یا دیگر اطلاعاتتان تغییر کرد آن‌ها را بروزرسانی کنید.
نرم افزار سوار این امکان را دارد که تاریخچه‌ای از سفرهای انجام شده و یا لغو شده شما با سوار را در اختیارتان قرار ‌دهد.
علاوه بر همه این امکانات شما می‌توانید برای صرفه جویی در زمان به بخش آدرس‌های منتخب نیز مراجعه کنید و مقاصد پرتردد خود را در آن‌جا وارد کنید تا به هنگام مراجعه به این مقاصد نیازی به گشتن و پیدا کردن آدرس نباشید.

بعد از اینکه راننده‌ای سفر شما را تایید کرد یک تاییدیه برای شما ارسال می‌شود که در آن نوع خودرو، نام راننده و… نمایش داده می‌شود و چند ثانیه پس از تایید، راننده مذکور تماس میگیرد تا اطلاعات بیشتری را در خصوص این سفر به دست آورد. یک پیامک نیز بعد از تایید سفر برای شما ارسال خواهد شد که هزینه‌های سفر را نمایش می‌دهد.البته شما بعد از انتخاب مسیر و درخواست سوار نیز می‌توانید این سفر را لغو کنید که در این صورت هزینه اعمال شده کسر خواهد شد و لغو سفر هزینه‌ای برای شما نخواهد داشت. از طریق بخش تنظیمات نیز شما می‌توانید سفر‌های خود و یا گردش حساب‌تان را مشاهده کنید.